تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲
نوشته شده توسط : دانتل

تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ در واقع فرصت مجددی که سازمان سنجش در اختیار متقاضیان کنکور سراسری 1402 قرار می دهد. تا در مهلت‌های مقرری که جهت ثبت نام این آزمون در نظر گرفته شده بود. مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند. در این بازه زمانی مراحل ثبت نام خود را انجام دهند. هر ساله معمولا زمان ثبت نام کنکور تمدید می شود، ولی بهتر است داوطلبان با امید تمدید این زمان ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند. 

 منبع: تمدید مهلت ثبت نام کنکور

مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

باتوجه به تغییرات کنکور سراسری در دو نوبت دی ماه و تیر ماه انجام میگیرد. مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ که در آبان و فروردین ماه می باشد داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش نام نویسی خود را انجام دهند.

نوبت کنکور زمان ثبت نام  زمان برگزاری آزمون
کنکور دی ماه ۱۴۰۱ 8 تا 18 آبان ماه ۱۴۰۱ (۲۲ آبان تا تا ۵ عصر تمدید شد) 29 و 30 دی 1401 
کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ 15 الی 21 فروردین ماه 1402 14 و 15 تیر 1402

بسیاری از متقاضیان به دلایل مختلفی شامل نقص مدارک، عدم اطلاع از زمان ثبت نام و … موفق به ثبت نام در این بازه زمانی نمی شوند. سازمان سنجش به منظور رفاه حال این دسته از متقاضیان علاوه بر تمدید تاریخ ثبت نام، یک فرصت مجدد نام نویسی در کنکور سراسری نیز در نظر می گیرد.

تمدید مهلت ثبت نام کنکور دی و تیر ماه 1402

همانطور که اشاره کردیم، سازمان سنجش پیش از اتمام آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ این زمان را چند روز دیگر تمدید می کند. معمولا این زمان در نظر گرفته شده بلافاصله پس از اتمام زمان ثبت نام کنکور است و ضمن اینکه فرصت مجددی را در اختیار متقاضیانی قرار می دهد که از ثبت نام جامانده اند،  فرصت ویرایش اطلاعات را نیز در اختیار دیگر داوطلبانی که در زمان های مقرر ثبت نام خود را انجام داده اند، قرار خواهد داد.

مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 در ۲۲ آبان تا ساعت ۵ عصر تمدید شد.

چنانجه از متقاضیانی هستید که در زمان تمدید زمان ثبت نام کنکور سراسری نیز موفق به ثبت اطلاعات خود نشده اید، نگران نباشید چراکه می توانید در فرصت مجدد ثبت نام کنکور سراسری برای شرکت در این آزمون اقدام کنید.

 

فرصت مجدد ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

فرصت مجدد ثبت نام کنکور 1402 معمولا هر ساله اسفند ماه در نظر گرفته می شود. این بازه زمانی در واقع آخرین فرصتی است که در اختیار جاماندگان از ثبت نام قرار می گیرد. تاکنون سازمان سنجش پیرامون تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ نیز اطلاعیه ای منتشر نکرده است، به محض اعلام شدن، زمان دقیق در این قسمت اطلاع رسانی خواهد شد.

شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و لحظه ای پیرامون کنکور سراسری ۱۴۰۲ با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل در ارتباط باشید با اطلاع قبلی از زمان های ثبت نام و دیگر مراحل این آزمون، از هیچ مرحله ای جا نمانید

 

ثبت نام از طریق سیستم پاسخگویی

سازمان سنجش برای داوطلبانی که در تمدید مهلت ثبت نام کنکور نیز موفق به نام نویسی و شرکت در این آزمون نمی‌شوند، یک راه برای آنها قرار داده است.

این داوطبان از باید از طریق سیستم پاسخگویی سنجش در خواست خود را ثبت کنند. داوطلبان برای ثبت درخواست خود با به سایت سنجش مراجعه کرده و از طریق سیستم پاسخگویی که در منوی سمت راست این سایت قرار داده شده است می توانند درخواست خود را ثبت کنند. برای مشاهده نحوه ثبت درخواست مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

البته باید متذکر شویم در صورت تایید ثبت درخواست می توانید نام نویسی خود را انجام دهید و امکان دارد با درخواست شما موافقت نشو و رد شود. 

 

ویرایش اطلاعات ثبت نام کنکور 1402

در فرصت مجدد داوطلبان که در مهلت ثبت نام کنکور نام نویسی خود را انجام داده‌اند، در صورتی که اطلاعات ثبت نامی خود را به صورت اشتباه وارد کرده اند می توانند نسبت به ویرایش ثبت نام کنکور اقدام کنند.

آن دسته از داوطلبان که در این فرصت مجدد نیز از ثبت نام جامانده اند و موفق به نام نویسی نشده اند، سازمان سنجش برای این دسته از داوطلبان نیز راهکاری قرار داده است. این دسته از متقاضیان باید از طریق سیستم پاسخگویی سازمان سنجش درخواست خود را مبنی بر ثبت نام جاماندگان کنکور سراسری ثبت کرده و پس از پاسخگویی از طریق همین سیستم موفق به نام نویسی در آزمون سراسری سال شوند. باید این نکته را متذکر شویم هزینه ثبت نام جاماندگان آزمون سراسری مقدار بیشتری از هزینه عادی ثبت نام می باشد.

 

مشاوره آخرین مهلت ثبت نام کنکور

زمان‌هایی که به عنوان تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری 1402 و یا فرصت مجدد ثبت نام در این آزمون در نظر گرفته می‌شود. ضمن اینکه فرصت ثبت نام را در اختیار جاماندگان قرار می‌دهد، فرصتی برای ویرایش اطلاعات داوطلبانی که مراحل ثبت نام خود را انجام داده اند.

نکاتی که داوطلبان این آزمون بایستی حتما بدان توجه داشته باشند. اطلاعات درج شده، در فرم نام نویسی کنکور سراسری باید دقیق و مطابق با اطلاعات شناسنامه و تحصیلی داوطلب باشد. چراکه سازمان سنجش در صورت دریافت اطلاعاتی که با اطلاعات اصلی مغایرت دارد، در هر مرحله از این آزمون داوطلب را حذف خواهد کرد.

پس از ثبت اطلاعات خود و چندین بار بررسی در صورتی که مغایرتی مشاهده کردید. دراین زمان‌های در نظر گرفته شده، جهت ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایید.

چنانچه پیرامون تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ سوالی دارید، می توانید از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مشاوران مجموعه دانتل  استفاده کنید و در کم ترین زمان و با کم ترین هزینه پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه تمدید مهلت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید.

 

آخرین اخبار آزمون

14 آبان 1401: طبق اطلاعیه سازمان سنجش آن دسته از داوطلبانی که موفق به ثبت نام نشده‌اند. تا ۱۸ آبان ماه فرصت دارند در سایت سنجش مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند.

27 بهمن 1401: کنکور سراسری در دو مرجله بهمن و تیر ماه برگزار خواهد شد. زمان نام نویسی در آبان و فروردین ماه می باشد که در متن مقاله زمان دقیق آ» اشاره شده است.

 

سوالات متداول

آیا زمان در نظر گرفته شده جهت ثبت نام آزمون سراسری تمدید نیز می شود؟

بله، سازمان سنجش معمولا در روزهای پایانی مهلت ثبت نام کنکور مهلت نام نویسی در این آزمون را چند روزی تمدید می کند.

آخرین مهلت ثبت نام کنکور دی و تیر ماه چه زمانی می باشد.

در متن مقاله آخرین مهلت ثبت نام کنکور سراسری در نوبت های دی و تیر ماه را قرار داده ایم.

تمدید زمان ثبت‌نام کنکور چه تاریخی می باشد؟

تاکنون سازمان سنجش پیرامون تمدید زمان ثبت نام اطلاعیه ای منتشر نکرده است، اما مطابق هر سال یک بازه زمانی پس از اتمام تاریخ ثبت نام در نظر گرفته می شود.

منبع: تمدید مهلت ثبت نام کنکور

:: برچسب‌ها: تمدید مهلت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ ,
:: بازدید از این مطلب : 32
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 10 فروردين 1402 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: