نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400
نوشته شده توسط : دانتل

نحوه ثبت نام بدون کنکور فرصتی را برای متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری فراهم می نماید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه های سراسری به صورت بدون آزمون بایستی در زمان های مقرر و تعیین شده از سوی سازمان سنجش نسبت به تکمیل مراحل ثبت نام خود اقدام کنند. از آنجایی که ثبت نام رشته های بدون آزمون دانشگاه های سراسری ممکن است به روش های متفاوتی انجام شود، این مقاله را به راهنما گام به گام تصویری و نحوه ثبت نام بدون کنکور سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی 1400 اختصاص داده ایم.

منبع: نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400

 

ثبت نام بدون کنکور سراسری 1400

همانطور که اشاره کوتاهی کردیم، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری فرصتی را برای متقاضیانی ایجاد می کند که از طریق کنکور سراسری موفق به ورود به دانشگاه و ادامه تحصیل نشده اند.

متقاضیان انواع رشته ها در دوره های مختلف دانشگاه های سراسری شامل دوره روزانه، نوبت دوم، پردیس خودگردان، غیرانتفاعی، پیام نور و مجازی می توانند در دو نوبت از سال نسبت به انتخاب رشته و ثبت نام اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400

معمولا نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بر اساس سوابق تحصیلی به صورت مجازی و در سایت سازمان سنجش و آموزش کشور انجام می شود. البته گاهی هم برای نیمسال دوم به صورت حضوری در دانشگاه های ارائه دهنده انجام می شود که به هر حال از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش مشخص خواهد شد.

داوطلبانی که قصد شرکت در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری را دارند، بایستی برای اطلاع از جزییات این ثبت نام به سایت سنجش مراجعه کنند و دفترچه راهنمای ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری 1400 را دانلود کنند. این دفترچه شامل اطلاعات مهمی از جمله شرایط و ضوابط شرکت، کد رشته محل های ارائه شده در دانشگاه های مختلف ، نحوه ثبت نام و ... می باشد که لازم است پیش از هر اقدامی از این اطلاعات آگاه شد.

چنانچه طبق مندرجات دفترچه متقاضیان واجد شرایط بودند، بایستی مدارک لازم را آماده کنند و البته کد رشته محل های خود را نیز حداکثر در 100 کد رشته محل استخراج نمایند. در ادامه نحوه ثبت نام بدون کنکور ورودی مهرماه و بهمن ماه را ارائه کرده ایم.

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 | ورودی مهر ماه

جهت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال اول و ورودی مهرماه لازم است شما متقاضیان عزیز طبق مراحل زیر پیش بروید و ثبت نام خود را انجام دهید.

 • مرحله اول: به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی " sanjesh.org " مراجعه کنید و سپس از طریق منوی رنگی سمت راست سایت گزینه " سراسری " را انتخاب کنید.
 • مرحله دوم: چنانچه در موعد مقرر ثبت نام بدون کنکور و براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های دولتی باشیم لینکی با عنوان " سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 " فعال خواهد بود که بایستی بر روی آن کلیک نمایید.
 • مرحله سوم: پس از وارد شدن به سامانه پذیرش دانشجو صرفا براساس سوابق تحصیلی، بایستی بر روی گزینه " ثبت نام جدید " کلیک نمایید.
 • مرحله چهارم: اولین مرحله از ثبت نام جدید، ارسال عکس می باشد. متقاضیان بایستی یک عکس جدید که در سال جاری گرفته شده باشد با زمینه سفید، تمام رخ، با حجاب برای متقاضیان خانم، فرمت JPG، حجم حداکثر 70 کیلوبایت و بدون هیچ حاشیه زائد، کاملا واضح و مشخص، بدون اثر مهر، منگنه و یا هر گونه لکه، اندازه حداقل 300*200 پیکسل و حداکثر 400*300 پیکسل در این قسمت بارگذاری کنند. 

برای ارسال عکس بایستی ابتدا عکسی با مشخصات گفته شده انتخاب نمایید که برای انتخاب عکس بایستی از قسمت " choose file " اقدام کنید و پس از انتخاب عکس بر روی گزینه " ارسال عکس " کلیک کنید.‌ چنانچه عکس انتخابی شما مشخصات گفته شده را دارا باشد در صفحه و در کادر مربوط به عکس نمایش داده می شود که برای ادامه بایستی بر روی گزینه " تایید و ادامه " کلیک نمایید.

چنانچه عکس شما نمایش داده نشد، نمی توانید به مرحله بعد بروید. حتما عکسی با مشخصات گفته شده بارگذاری نمایید.

 

تکمیل فرم 

 • مرحله پنجم: در این مرحله یک فرم برای داوطلبان نمایش داده می شود که بهتر است با دقت به تمامی آن ها پاسخ داده شود. سوالات این فرم به شرح موارد زیر است:
 1. نام خانوادگی
 2. نام
 3. نام پدر
 4. جنسیت
 5. شماره شناسنامه
 6. سری و سریال شناسنامه
 7. تاریخ تولد
 8. کد ملی
 9. کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم
 10. کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک دیپلم
 11. کد دانش آموزی مقطع دیپلم
 12. کد عنوان دیپلم
 13. تاریخ اخذ مدرک دیپلم
 14. کد بخش محل اخذ مدرک سال دوم دبیرستان
 15. کد بخش محل اخذ مدرک دیپلم 
 16. معدل کل دیپلم
 17. معدل کتبی نهایی دیپلم
 18. دانش آموز یا فارغ التحصیل (تظام ترمی واحدی _  یا سالی واحدی ، نظام قدیم ، نظام آموزشی 6_3_3)
 19. کد منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش دانشگاهی
 20. کد دانش آموزی مقطع پیش دانشگاهی
 21. کد عنوان مدرک پیش دانشگاهی
 22. تاریخ اخذ مدرک پیش دانشگاهی
 23. کد بخش محل اخذ مدرک دوره پیش دانشگاهی
 24. معدل مقطع پیش دانشگاهی
 25. سهمیه داوطلب
 26. کد پیگیری 12 رقمی ایثارگران ( برای متقاضیان با سهمیه ایثارگران)
 27. مدت حضور داوطلبانه در جبهه
 28. معلولیت
 29. اتباع غیر ایرانی و کد پیگیری 13 رقمی اتباع غیرایرانی
 30. وضعیت اشتغال به تحصیل
 31. وضعیت فارغ التحصیلی در آموزش عالی
 32. معدل کل دوره کاردانی ( در صورت فارغ التحصیلی)
 33. کد اشتغال کارکنان رسمی
 34. کد استان و کد بخش محل اقامت
 35. کد نظام وظیفه
 36. کد پستی
 37. تلفن ثابت
 38. تلفن همراه
 39. نشانی
 40. نشانی پست الکترونیکی
 41. اگر در آزمون کنکور سال گذشته شرکت کرده اید، شماره پرونده خود را وارد کنید.

داوطلبان بایستی توجه داشته باشند هر کدام از بند های فوق که مربوط به آن ها می شود را به دقت پاسخ دهند. برای جلوگیری از اتلاف وقت بهتر است داوطلبان از قبل این اطلاعات را آماده کنند و در زمان ثبت نام باسرعت بیشتری وارد سایت نمایند.

 

انتخاب کد رشته محل 

 • مرحله ششم: در این مرحله داوطلبان بایستی که کد رشته محل های استخراجی خود را از دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور سراسری در فرم مربوطه وارد نمایند.

در این مرحله متقاضیان مجاز هستند 100 کد رشته محل را به ترتیب الویت در فرم انتخاب رشته وارد کنند. در این قسمت گزینه ای با عنوان " جستجوی کد رشته محل " وجود دارد که هر داوطلب می تواند جهت پیدا کردن کد رشته های مورد علاقه و انتخابی خود از آن استفاده کند.

چنانچه تمامی کد رشته محل های مورد نظر خود را وارد کردید، چندین بار بررسی نمایید و سپس بر روی گزینه " تایید" کلیک کنید.

 

مرحله آخر

در این مرحله اگر تمامی مراحل را به درستی انجام داده باشید، صفحه ای برای شما نمایش داده خواهد شد که شامل فرم ثبت نام شما با مشخصات و " شماره پرونده " و " کد رهگیری " است که خوب است از این صفحه پرینت تهیه کرده و تا پایان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید.

 

[box type="note" align="" class="" width=""]تاکنون لینک مربوط به " سامانه پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی آزمون سراسری مهر ماه سال 1400 " در سایت سازمان سنجش آموزش کشور فعال نگردیده است که به محض فعال شدن علاوه بر قرار دادن لینک در این مقاله، راهنمای تصویری نیز به مطالب فوق اضافه خواهد شد.[/box]

 

نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 | ورودی بهمن ماه

داوطلبانی که در موعد مقرر موفق به ثبت نام و انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری در ورودی مهرماه 1400 نشوند و یا موفق به کسب قبولی نگردند، می توانند شانس خود را در ورودی نیمسال دوم و بهمن ماه امتحان کنند.

در سال های گذشته بوده است زمان هایی که ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری را به خود دانشگاه ها واگذار کرده اند، بدین معنی که داوطلبان بایستی به صورت حضوری به دانشگاه مدنظرشان مراجعه کرده و ثبت نام خود را انجام می دادند.

برای اینکه بدانیم نحوه ثبت نام بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی نیمسال دوم و ورودی بهمن ماه سال 1400 به چه صورت است و حضوری انجام می شود و یا آنلاین، بایستی منتظر اطلاعیه های سازمان سنجش آموزش کشور باشیم.

چنانچه نحوه ثبت نام بدون کنکور ورودی بهمن ماه 1400 اینترنتی باشد، داوطلبان می توانند طبق روش گفته شده برای مهرماه اقدام کنند، بدین صورت که به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی " sanjesh.org " مراجعه کرده و پس از دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری بهمن 1400 و مطالعه دقیق آن کد رشته محل های مدنظر شان را استخراج کنند و پس از  آماده کردن مدارک لازم برای ثبت نام و  پرداخت هزینه ثبت نام و دریافت کد رهگیری، فرم ثبت نام خود را تکمیل نمایند.

 

مشاوره ثبت نام بدون کنکور

شما متقاضیان گرامی رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری در نیمسال اول و دوم، بایستی در تاریخ های اعلام شده از سوی سازمان سنجش، نسبت به تکمیل فرم و دیگر جزئیات اقدامات لازم را انجام دهید.

در گذشته اینطور بود که متقاضیان فقط می توانستند در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری فقط رشته هایی را انتخاب کنند که از رشته های زیرمجموعه رشته دیپلم آن ها باشد، اما طی سال های اخیر متقاضیان بدون درنطر گرفتن مدرک دیپلمشان می توانند تمامی رشته ها را انتخاب کنند.

اما نکته ای که وجود دارد این است که میزان تاثیر معدل کتبی دیپلم در این رشته ها متفاوت می باشد. برای اطلاع از میزان تاثیر معدل در انتخاب رشته بدون کنکور دانشگاه های سراسری و البته انجام انتخاب رشته و ثبت در سامانه با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی دانتل تماس حاصل بفرمایید. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه نحوه ثبت نام بدون کنکور و بر اساس سوابق تحصیلی می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 46291403-021 تماس بگیرید.

منبع: نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400

 
:: برچسب‌ها: نحوه ثبت نام بدون کنکور 1400 ,
:: بازدید از این مطلب : 196
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 13 ارديبهشت 1400 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: