مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور ۱۴۰۲
نوشته شده توسط : دانتل

مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ ممکن است برای بسیاری از داوطلبان که قصد ثبت نام در کنکور را دارند، به وجود آید. تمامی مراحل نام نویسی در کنکور سراسری به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش sanjesh.org انجام می شود. یکی از مراحل نام نویسی در این آزمون آپلود عکس داوطلب با مشخصاتی که از سوی سازمان سنجش تعیین شده است، می باشد. عکس داوطلب بر روی کارت ورود به جلسه این آزمون درج می گردد و در جهت شناسایی چهره داوطلب کاربرد دارد. در صورتی که در آپلود عکس داوطلبی کنکور 1402 به مشکل خورده اید و شرح راهنما ویرایش با نرم افزار فوتوشاپ، در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

منبع: مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور 

مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

کنکور سراسری از آزمون های برگزار شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور می باشد که علاقه مندان به نام نویسی در آن باید در تاریخ های اعلام شده توسط سازمان سنجش آموزش کشور به پایگاه اینترنتی این سازمان به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را طی کنند.

یکی از این مراحل نام نویسی آپلود عکس ثبت نام کنکور داوطلب در سامانه است. سازمان سنجش آموزش کشور برای عکسی که داوطلب قصد بارگذاری آن را دارد، مشخصاتی تعیین کرده است که متقاضیان باید مطابق با همان عکس داوطلبی کنکور را بارگذاری نمایند. برای اطلاع از دیگر مدارک ثبت‌نام مقاله زیر را مطالعه نمایید

شرایط عکس ثبت نام کنکور

داوطلبان در زمان ثبت نام کنکور سراسری با مراجعه به سایت سنجش می توانند مراحل نام نویسی خود را انجام داده و مدارک لازم در سایت وارد کنند. یکی از موارد لازم برای بارگزاری در سایت سنجش عکس ثبت نام کنکور داوطلب می باشد. 

عکس داوطلبی کنکور باید دارای شرایط و موارد خاصی باشد. چنانچه عکس داوطلب شرایط لازم را نداشته باشد مورد تایید سازمان سنجش قرار نمی گیرد و ثبت نام داوطلب لغو خواهد شد و تمامی عواقب بر عهده داوطلب می باشد. 

در دفترچه راهنما تمامی مشخصات عکس داوطلبی ذکر شده است. داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند از شرایط عکس ثبت نام کنکور آگاهی یابند. ازین رو در ادامه تمامی شرایط و موارد لازم برای عکس داوطلبی را جمع آوری کرده و شرح داده‌ایم. 

✅یک عكس پرسنلی با ابعاد 4×3 يا 4×6

✅عکس باید تمام رخ و کاملا واضح باشد.

✅عکس داوطلبی بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

✅عكس گرفته شده در سال جاری و جدید

✅عکس رنگی و با زمينه سفيد بدون حاشيه های اضافی

✅داوطلب نباید از عینک دودی، کلاه، شال و هر موردی که باعث مخفی کردن صورت کند، استفاده کند.

✅حداکثر سایز 400×300 و حداقل 300×200 پيكسل

✅ حجم عکس می تواند حداكثر 70 كيلوبايت باشد

✅ عکس ثبت نام کنکور باید فرمت JPG باشد

 

چه زمانی در آپلود عکس داوطلبی کنکور مشکل ایجاد می شود

در صورتی که داوطلب عکسی را انتخاب نماید که دارای شرایط فوق نباشد، آپلود عکس ثبت نام کنکور سراسری با مشکل مواجه می شود. لازم است متقاضیان در نظر داشته باشند که رعایت نکردن حتی یکی از موارد فوق نیز سبب بروز مشکل آپلود عکس داوطلبی ثبت نام کنکور سراسری خواهد شد.

به عنوان مثال اگر داوطلب عکس بی کیفیتی را انتخاب کند، نمی تواند آن را در سامانه بارگذاری نماید؛ چون سایت اجازه آپلود آن را نمی دهد. یا در صورتی که عکس ثبت نام کنکور داوطلب دارای حجم و اندازه متقاوت با اندازه های مشخص شده باشد، امکان بارگذاری آن وجود نخواهد داشت.

از سویی دیگر اسکن عکس باید از خود عکس داوطلب تهیه شود و تهیه اسکن از روی کارت ملی، شناسنامه و دیگر مدارک مورد تایید سازمان سنجش مورد قبولی نمی باشد. همینطور داوطلبان خانم باید یک عکس باحجاب که صورت آن ها کاملا مشخص باشد را انتخاب نمایند.

چگونه مشخصات عکس داوطلبی کنکور را درست کنم

در صورتی که مشخصات عکسی که انتخاب کرده اید مطابق با آنچه که سازمان سنجش گفته است، نمی باشد؛ می توانید مطابق با مراحل زیر در جهت ویرایش مشخصات و رفع مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور اقدام نمایید. 

1️⃣ برنامه فوتوشاپ (photoshop) را اجرا نمایید.

2️⃣ از منوی file بر روی گزینه open کلیک کنید.

3️⃣ عکس موردنظرتان را انتخاب کنید تا در برنامه فوتوشاپ نمایش داده شود. (عکسی که انتخاب می کنید یک عکس با ابعاد 4×3 يا 4×6، تمام رخ، کاملا واضح، بدون اثر مهر، منگنه و هرگونه لکه، جدید، رنگی و با زمينه سفيد و بدون حاشيه های اضافی باشد.)

4️⃣ حال از منوی image بر روی گزینه image size کلیک کنید و ابعاد عکس ثبت نام کنکور را تنظیم کنید.

5️⃣ resolotion عکس را کم کنید و در نهایت آن را با حداکثر حجم 400×300 و حداقل 300×200 پيكسل ذخیره نمایید.

6️⃣ در در نهایت به کمک گزینه save as در منوی file، عکس را با فرمت JPG ذخیره کنید. 

نحوه آپلود عکس ثبت نام کنکور

داوطلبان ابتدا باید به سایت سازمان سنجش در زمان ثبت نام کنکور مراجعه نمایند. در اولین گام داوطلب باید کارت اعتباری خریداری نمایید. پس از خریداری کارت اعتباری از طریق سایت سنجش داوطلبان می توانند مراحل ثبت نام را آغاز نمایند. داوطلبان گرانی در مقاله زیر به شرح کامل مراحل و نحوه ثبت نام کنکور پرداخته ایم. برای مشاهده مقاله بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

1️⃣ در مرحله بارگزاری و آپلود عکس ثبت نام کنکور طبق تصویری که در ادامه قرار داده ایم، بر روی گزینه Browse کلیک کنید.

2️⃣ فایل عکس خود را در پوشه ای که قرار داده اید انتخاب کنید. پس از انتخاب نام فایل عکس در قسمت No File Selected ظاهر خواهد شد.

3️⃣ بر روی گزینه ارسال عکس کلیک کنید.

4️⃣ در صورتی که فایل مذکور دارای شرایط عکس داوطلبی که پیشتر شرح دادیم باشد، عکس داوطلبی نمایش داده خواهد شد که به منزله تایید عکس می باشد

آپلود عکس اشتباه در ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

آپلود عکس ثبت نام کنکور درست در سایت ثبت نام کنکور بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورتی که متقاضیان عکس اشتباهی را در سامانه بارگذای کنند؛ ممکن است برای شرکت در جلسه کنکور و یا پذیرش در دانشگاه با مشکل مواجه شوند.

عکس داوطلبان بر روی کارت ورود به جلسه آن ها درج می شود و از آن به عنوان تشخیص چهره داوطلبان استفاده می شود. در صورتی که کارت ورود به جلسه عکس نداشته باشد و یا عکس مندرج بر آن با چهره او همخوانی نداشته باشد؛ از ورود او به جلسه امتحان ممانعت به عمل می آید. 

 

مشاوره عکس داوطلبی آزمون سراسری 1402

آپلود عکس در ثبت نام کنکور سراسری از مهم ترین مراحل نام نویسی در این آزمون می باشد. متقاضیانی که عکس خود را به اشتباه در سامانه بارگذاری کرده اند، می توانند در مهلت های اعلام شده توسط سازمان سنجش، نسبت به ویرایش آن اقدام کنند.

متقاضیان برای ویرایش عکس ثبت نام کنکور سراسری باید با به همراه داشتن دو قطعه عکس 4*3 به باجه های رفع نقص مستقر در مراکز استان ها مراجعه کنند و عکسی که به اشتباه در سامانه بارگذاری کرده اند را اصلاح نمایند. لازم است اشاره کنیم آدرس باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه کنکور سراسری همزمان با انتشار کارت ورود به جلسه از طریق سایت سنجش اعلام می شود.

شما عزیزان می توانید در خصوص دریافت اطلاعات بیشتر پیرامون مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور با مشاوران مجرب مرکز مشاوره دانتل از طریق خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی در ارتباط باشید. 

 

سوالات متداول

عکس بارگذاری شده در سایت سنجش باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

در متن مقاله فوق به مشخصات کاملی که متقاضیان باید مطابق با آن عکس مورد نظر خود را در سامانه بارگذاری کنند، اشاره کرده ایم.

متقاضیان چگونه می توانند مشکل آپلود عکس داوطلبی در ثبت نام کنکور را حل کنند؟

متقاضیان می توانند برای ویرایش عکس ثبت نام کنکور جهت آپلود در سایت سنجش، از برنامه فوتوشاپ استفاده کنند.

نحوه آپلود عکس در ثبت نام کنکور در سایت سنجش چگونه است؟

متقاضیان برای آپلود عکس در سایت سنحش می توانند ابتدا بر روی گزینه browse کلیک نمایند و پس از انتخاب عکس مورد نظر آن را در سامانه بارگذاری نمایند. 

منبع: مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور

:: برچسب‌ها: مشکل آپلود عکس ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ ,
:: بازدید از این مطلب : 35
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 فروردين 1402 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: