سایت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ – sanjesh.org
نوشته شده توسط : دانتل

سایت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org می باشد. با توجه به تغییرات آزمون سراسری و برگزاری کنکور 2 بار در سال داوطلبان برای شرکت در هر آزمون به صورت جداگانه در تاریخ تعییین شده باید به سایت سنجش مراجعه کنند. کنکور سراسری در پنج زیر گروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی، علوم انسانی، هنر و زبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور به صورت یکپارچه برای دانشگاه های سراسری و آزاد برگزار می گردد. علاقه مندان برای ورود به دوره های مختلف دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد می توانند برای تکمیل مراحل نام نویسی و شرکت در این آزمون به سایت ثبت نام کنکور 1402 مراجعه کنند.

 منبع: سایت ثبت نام کنکور 

 

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲

تمامی مراحل کنکور سراسری اعم از دریافت دفترچه راهنما و انجام فرآیند ثبت‌نام، انتخاب رشته و اعلام نتایج داوطلبان از طریق سایت ثبت نام کنکور تیر ماه سنجش sanjesh.org انجام می گیرد. داوطلبان در زمان مقرر با مراجعه به سامانه سازمان سنجش دفترچه راهنما را دریافت و به صورت کامل مطالعه کنند و از شرایط ثبت نام آگاه شوند. سپس با فعال شدن لینک ثبت‌نام داوطلبان می توانند نام نویسی و تکمیل فرم ثبت نام خود در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ را انجام دهند.

تمامی اطلاعیه های مربوط به ثبت نام و همینطور لینک ثبت نام کنکور سراسری 1402 در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور sanjesh.org منتشر شده و فعال می گردد. داوطلبان می توانند پس از تکمیل مراحل نام نویسی خود، برای اطلاع از زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون و همینطور تاریخ برگزاری به وبسایت نامبرده مراجعه کنند.

سایت سنجش ثبت نام کنکور تیر ماه sanjesh.org

در دفترچه راهنما تمامی شرایط لازم برای ثبت نام و مدارک مورد نیاز در هنگام ثبت نام شرح داده شده است و داوطلبان با مطالعه این دفترچه می توانند به این شرایط آگاهی یابند. در این زمان داوطلبان با مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سراسری sanjesh.org (سازمان سنجش) با انتخاب گروه آزمایشی امتحانی ثبت نام را آغاز کنند.

داوطلبان برای نام نویسی ابتدا باید هزینه شرکت در آزمون را پرداخت و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنند تا امکان ورود به سایت سنجش و انجام فرآیند ثبت‌نام خود را تکمیل کنند و کد رهگیری که به منزله پایان ثبت‌نام آزمون سراسری است را دریافت کنند. در ادامه مراحل کلی ثبت نام را شرح داده ایم.

✅ مراجعه به سایت ثبت نام کنکور سنجش sanjesh.org

✅ دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور 

✅ آگاهی از شرایط و مدارک لازم

✅ خرید کارت اعتباری و سرایط 12 رقمی ثبت نام 

✅ تکمیل فرم ثبت نام 

✅ دریافت کد رهگیری

 

نحوه ثبت نام در سایت کنکور 1402

داوطلبانی که مطابق دفترچه راهنما واجد الشرابط نام نویسی در این آزمون می باشند، بایستی پس از تهیه مدارک لازم، مطابق مراحل زیر نحوه ثبت نام اقدام کنند.

1️⃣ وارد سایت ثبت نام کنکور سنجش ” sanjesh.org ” شوید و از منوی پایین بر روی گزینه ” سراسری ” کلیک کنید.

2️⃣ از منوی سمت راست بر روی گزینه ” ثبت نام ” کلیک کنید. سپس بر روی لینک فعال ” ثبت نام آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ ” کلیک نمایید.

 

نحوه پرداخت و خرید کارت اعتباری

داوطلبان ابتدا باید هزینه ثبت نام کنکور پرداخت کرده و شماره سریال 12 رقمی را دریافت کنند که در ادامه به شرح مراحل پرداخته ایم.

3️⃣ از منوی سمت چپ وبسایت بر روی گزینه ” خرید کارت اعتباری ” کلیک کنید.

4️⃣ در این مرحله گزینه « خرید سریال ثبت نام » از منوی سمت راست سایت ثبت نام کنکور انتخاب می‌شود.

5️⃣ انتخاب نوع سریال ثبت نام: داوطلبان مطابق با علاقه‌مندی خود می‌بایست نوع سریال ثبت نام خود را مشخص کرده و آن را خریداری کنند.

6️⃣ در این مرحله فرمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که این فرم باید با اطلاعات شخصی داوطلب پر شود. پس از تکمیل فرم ثبت نام کنکور با کلیک بر روی دکمه «تائید و ادامه» شرایط ورود به مرحله بعد فراهم می‌شود.

7️⃣ نهایی کردن خرید کارت اعتباری: در مرحله نهایی، داوطلب با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی خود در محل مربوطه قادر به پرداخت هزینه ثبت‌نام خواهد بود. با نهایی کردن خرید، یک سریال 12 رقمی در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد. متقاضیان برای ادامه فرایند نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور تیر ماه به این سریال 12 رقمی نیاز خواهند داشت. بدین ترتیب ضروری است که این سریال 12 رقمی یادداشت شده و از آن نگهداری شود.

 

مراحل ثبت نام در سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲

 مجدد به صفحه اول سایت ثبت نام کنکور 1402 و پس از انتخاب گزینه “ تایید و ادامه – گام بعدی ” سریال ثبت نام را وارد کنید.

8️⃣ انتخاب نظام آموزشی بین سه گزینه موجود

9️⃣ ابتدا نظلام آموزشی خود را انتخاب کنید و در ادامه با وارد کردن سریال ثبت نام 12 رقمی خریداری شده بر روی ” تایید ” کلیک کنید.

???? عکس داوطلبی با استانداردهای لازم را در سایت ثبت نام کنکور تیر ماه بارگزاری کنید.

1️⃣1️⃣ تکمیل فرم ثبت نام: در ادامه نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری را شرح داده ایم.

1️⃣2️⃣ با دریافت شماره پرونده و کد پیگیری به منزله پایان فرایند ثبت نام کنکور در سایت سنجش (حفظ و نگهداری برای هر داوطلبی ضروری است)

 

تکمیل فرم ثبت نام 

فرم ثبت نام کنکور که داوطلبان در طول ثبت نام پیش روی خود دارند، شامل بخش‌های مختلفی است. در اولین قسمت از فرم، درج کد سوابق تحصیلی دیپلم (برای دارندگان مدرک دیپلم) و درج کد سوابق تحصیلی پیش دانشگاهی (برای دارندگان مدرک پیش دانشگاهی) اجباری است. در ادامه جزئیاتی از نحوه تکمیل فرم ثبت نام کنکور سراسری ارائه شده است. برای اطلاع از نحوه تکمیل این فرم در سایت ثبت نام کنکور پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید. 

 

ویرایش ثبت نام کنکور 

داوطلبانی که در مهلت مقرر در سایت ثبت نام کنکور تیر ماه نام نویسی کرده اند، چنانچه اطلاعتی را به صورت اشتباه وارد کرده اند با مراجعه به سایت سنجش و انتخاب گزینه ویرایش می توانند فرم ثبت نام را ویرایش کنند. مهلت ویرایش فرم تا پایان زمان ثبت نام می باشد. در ادامه به شرح نحوه ویرایش در سایت ثبت نام کنکور تیر خواهیم پرداخت.

1️⃣ به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنید. بر روی گزینه سراسری کلیک کنید.

2️⃣ بر روی گزینه ثبت نام از منوی سمت راست کلیک کنید. سپس بر روی گزینه اول ” ثبت نام آزمون سراسری 1402 – تیر ماه ” کلیک کنید.

3️⃣ در منوی سمت راست بر روی گزینه ویرایش کلیک کنید.

4️⃣ در صحفه جدید سایت ثبت نام کنکور تیر نظام آموزشی خود را انتخاب کنید. سپس در کادر پایین شماره پرونده و کدرهگیری ثبت نام را که در نام نویسی قبلی دریافت کرده اید وارد کنید. 

5️⃣ در این مرحله می توانید عکس پرسنلی بارگزاری خود را در صورت نیاز عوض کنید. در غیراینصورت بر روی تایید و ادامه کلیک کنید.

6️⃣ در این صحفه فرم ثبت نام برای شما نمایش داده خواهد شد. هرکدام از بند هایی که اشتباهی پرکرده اید را ویرایش کنید.

7️⃣ پس از چندین بار بررسی کامل فرم بر روی تایید و ادامه کلیک کنید تا اطلاعات وارد شده اصلاح شود. توجه داتهش باشید شماره پرونده و کدرهگیری تغییر نمی یابد و همان کد های قبلی می باشد.

توجه داشته باشید تعداد دفعات مجاز برای ویرایش فرم ثبت نام محدود می باشد و پس از چندین بار ویرایش سیستم قفل خواهد شد و اجازه ویرایش نخواهید داشت.
 

مشاوره سایت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲

اگر می خواهید برای نام نویسی در کنکور سراسری در سایت ثبت نام کنکور سراسری 1402 اقدام کنید، بهتر است قبل از مراجعه، مطابق فرم پیش نویس موجود در انتهای دفترچه راهنمای ثبت نام، اطلاعات خواسته شده را آماده کنید تا در زمان ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ سرعت بیشتری داشته و اطلاعات را به درستی وارد کنید.

برای تکمیل فرم ثبت نام در سایت ثبت نام کنکور ۱۴۰۲ شما به اطلاعات شخصی، اطلاعات تماس و آدرس محل سکونت، برخی کد های تحصیلی و وضعیت نظام وظیفه آقایان، اطلاعات مربوط به سوابق تحصیلی، اطلاعات مربوط به سهیمه و … نیاز دارید، که بهتر است از قبل آماده کنید.

در نظر داشته باشید، در صورتی که در هر مرحله از ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ به مشکل بخورید، می توانید با استفاده از خدمات مشاوره تحصیلی تلفنی مجموعه مشاوره تحصیلی دانتل مشکل خود را حل کنید و ثبت نام خود را به مشاوران مجرب این مرکز بسپارید.

برای دریافت مشاوره در زمینه سایت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ می‌توانید با مشاوران مرکز مشاوره تحصیلی دانتل با شماره 91005066-021 تماس بگیرید. 

 

سوالات متداول

سایت ثبت نام کنکور سراسری ۱۴۰۲ کدام سایت است؟

ثبت نام کنکور در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی sanjesh.org انجام میگیرد

نحوه نام نویسی در سایت ثبت نام کنکور سنجش به چه صورت است؟

در متن مقاله فوق به نحوه نام نویسی کنکور در سایت اشاره کرده ایم.

متقاضیان چه زمانی می توانند ثبت نام کنکور مراحل نام نویسی خود را تکمیل کنند؟

زمان ثبت نام کنکور تاکنون مشخص نیست، اما پیش بینی می شود همانند سال های گذشته در بهمن ماه باشد.

منبع: سایت ثبت نام کنکور 

:: برچسب‌ها: سایت ثبت نام کنکور تیر ماه ۱۴۰۲ – sanjesh , org ,
:: بازدید از این مطلب : 37
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 9 فروردين 1402 | نظرات ()
مطالب مرتبط با این پست
لیست
می توانید دیدگاه خود را بنویسید


نام
آدرس ایمیل
وب سایت/بلاگ
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

آپلود عکس دلخواه: